Vaše dopisy

17.09.2010 23:08

Děkujeme za Vaše dotazy, na každý přímo odpovíme, autory označíme pouze iniciály:

26.9.2010 - Vážení,

bydlím tu od narození, tzn. 22 let. A dost mě štve, jak Kladno vypadá. Víte nikdy jsem dostatečně nedokázala pochopit stížnosti postižených lidí na invalidním vozíku. Vždycky jsem si myslela, že přehánějí. Momentálně jsem se i já sama ocitla invalidním vozíku a vím, že je strašně těžké jet sama ven. Chodníky v Kladně mě kolikrát přivádějí k výbuchům smích.
Představte si, že jedete na mechanickém invalidním vozíku (sám/sama) - přecházíte silnici. Na jedné straně perfektně sjedete, ale na druhé straně už nevyjedete, protože na druhé straně někdo zapoměl udělat nájezd. V tu chvíli na Vás žačínají troubit auta - protože jim překážíte. Pak ať se nikdo vozíčkářům nediví, že se kolikrát bojí jet sami ven.
Další má obava je ze zimi. Mám strach, že celou zimu budu sedět doma, protože jestli budou chodníky letos stejně upravené jako loni, tak se bohužel nikam nedostanu. možná byste se měli trochu zamyslet nad tím, do čeho Kladno investuje peníze. R.P.  

 

     21.9.2010 - Vážení,
na Vaši anketu - Hokejové otazníky - sděluji. Myslím, že do sportu bylo na Kladně investováno až příliš. Jestliže hospodaření klubu s dotací 30 mil.Kč tyto finanční prostředky nestačí, ať si další sežene samo. Vždy je lepší dostávat dotace než se o ně přičinit vlastní cestou. Pokud se již začalo s renovací některých částí Kladna, pak bych se velmi přimlouvala  za provedení úpravy Kociánovy ulice v Kladně, Kročehlavech. Je to hlavní ulice, vedoucí do středu města a je poměrně dost zdevastovaná, jezdí zde maminky s kočárky, vozíčkáři, starší lidé a zejména začátek ulice u adventistů je katastrofální.
Již v roce 2006 jsme na toto upozorňovali, ale nic se nestalo.
- název  Kladno-Švermov by byl přijatelnější,
- mít milion k disposici - určitě bych podělila seniory, rodiny s dětmi a zdravotně postižené, vzhledem k tomu, že úsporná opatření se nejvíce dotknou právě těchto skupin,
- nepořádek u Masokombinátu - vyřešení a úklid nechat na Romech za přispění policie,
- za nekvalitní opravy silnic a chodníků - jednoznačně odpovědnost na firmě..
Ještě poznámku k výdajům Kladna z rozpočtu 2010 na sport. Tolik milionů, které jsou plánovány na sport v Kladně nedostává náš Svaz tělesně postižených na celou Českou republiku. Při tom naše organizace má celkem cca 45 tisíc členů zdravotně postižených. Ani naše  okresní organizace nemá dost prostředků na to nejnutnější, dotace jsou velmi omezené. Pokud ti, kteří takto rozhodují o financích na sobě nepoznají co je zdravotní postižení, nikdy nemohou posuzovat problémy těchto lidí.
H.K., zástupkyně Svazu tělesně postižených v ČR,o.s.
 

    

    17.9.2010 - Vážení,
vzhledem k tomu, že se nám blíží komunální volby, dovoluji si vám zaslat malou minianketní otázku. Zajímalo by nás, obyvatele Podprůhonu - zda a případně jaké má vaše strana představy o budoucnosti naší části města.
P.L.


   16.9.2010 - Dobrý den,
bydlím na pěší zóně v Kladně. Od května letošního roku "trpím" náporem hluku kapel, které o víkendech mají přilákat více lidí do centra města. Opak je pravdou. Ani podnikatelé provozující zdejší obchody (kromě pana Orny) ani obyvatelé o tyto akce nestojí (možná romská skupina...). Chtěla bych volit Vaši stranu a proto se ptám jaké plány má v této oblasti Vaše strana.
I.K.