V Kladně se ve volbách utká deset stran

27.08.2010 18:30

 ČTK, Kladno - V největším středočeském městě Kladně se v podzimních komunálních volbách utká deset stran, o dvě více než před čtyřmi lety. O přízeň voličů budou soupeřit mimo jiné současný primátor Dan Jiránek (ODS) a jeho předchůdce v primátorském křesle a bývalý stranický kolega Milan Volf, kandidující za nové uskupení Volba pro Kladno. Všechny podané přihlášky k volbám byly zaregistrovány, řekl dnes ČTK mluvčí magistrátu Vilém Frček.

Volf, jenž byl loni zbaven obvinění, že bez souhlasu zastupitelů poslal 40 milionů korun zimnímu stadionu a bez soutěže prosadil nákup luxusní limuzíny, chtěl být původně volebním lídrem ODS. Znechutily ho ale prý "čachry" kolem sestavování kandidátky, a stranu opustil. Vedení místního sdružení ODS nařčení z nestandardního vybírání kandidátů odmítá a tvrdí, že se Volf zalekl porážky. V čele kandidátky stanul nynější primátor Jiránek.

Kladenskou ODS se letos v únoru rozhodlo opustit 12 lidí spřízněných s Volfem. Další přestali platit příspěvky, a tím jejich členství ve straně automaticky zaniká.

Problémy měla v Kladně i strana Věci veřejné, jejíž příznivci kandidují na dvou kandidátkách. Jednu, nazvanou Lepší Kladno, vede Milan Hamerský a je sestavena ze sdružení nezávislých kandidátů, příznivců a členů Věcí veřejných a Klubu angažovaných nestraníků. Druhá, s lídrem Weissem, byla vybrána registrovanými příznivci VV v internetových primárkách.

V minulých volbách získala ODS v Kladně ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu 19 mandátů, ČSSD osm a KSČM šest.

 

ČSSD Zdeněk Syblík

KDU-ČSL Blanka Součková

KSČM Vladimír Moucha 

Lepší Kladno Milan Hamerský

ODS Dan Jiránek

SSO Martin Novák

TOP 09  Jan Kruliš

Volba pro Kladno Milan Volf

Volte Pravý Blok Milan Pešula

VV Václav Weiss