týden.cz: Někteří chtějí VV využít jako výtah k moci, tvrdí Klasnová

03.08.2010 22:09

Komunální volby se blíží, boj o místa na kandidátkách se přiostřuje. Naposledy se o tom přesvědčila kladenská buňka Věcí veřejných. Část klubu se vzbouřila a postavila vlastní kandidátku. Vedení strany se od ní ostře distancuje a za oficiální kandidátku označuje tu pod vedením pražského podnikatele Václava Weisse.

"Vzbouřence" povede Milan Hamerský, bývalý předseda politické strany Liberálové.cz spolu s bývalým šéfem kladenských VV Jiřím Kosteckým. Podle místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřiny Klasnové chtěl Hamerský místní organizaci ukrást. "Přes Kosteckého se snažil buňku ovládnout, přitom v době eurovoleb stranu soustavně očerňoval," řekla Klasnová v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ.

 

 

 

 

 

Podle pana Hamerského se kladenský klub VV rozhodl v komunálkách nekandidovat. Důvodem měl být malý počet členů na vytvoření kandidátky, neexistence programu pro Kladno, nedostatek času a požadavky centrály.  Je to pravda?

Klub nevykazoval aktivitu, přestože jeho členové, například pan Weiss (lídr oficiální kladenské kandidátky VV, pozn. red.), předsedu Kosteckého upozorňovali na nutnost sestavit program a kandidátku. Možná právě proto pan Kostecký sám odstoupil, jak oznámil na jednání klubu VV Kladno.

Hamerský ale tvrdí, že bývalý šéf kladenského klubu byl odvolán, aniž o tom věděl. Jak to tedy bylo?

Pan Kostecký nebyl odvolán, ale sám na činnost v klubu rezignoval. S ním odešel i pan Hamerský a s nimi část klubu. Sestavili pak jakousi truc kandidátku, která však s Věcmi veřejnými nemá nic společného.

Z vyjádřeních Hamerského i Kosteckého se zdá, že s nimi vedení strany dostatečně nekomunikovalo. Není tedy chyba i na straně vedení?

Pan Hamerský je pouze jedním z čekatelů na členství ve straně a nemá žádné jedinečné právo na informace. Přesto, kdyby se zeptal, informace získá, ale on raději  komunikuje s vedením strany přes média.

Je správné, že kandidátku obsadí lidé, kteří se dosud v klubu podle slov pana Hamerského nijak neangažovali a nejsou ani mezi čekateli na členství ve VV?

Nevím, kde vzal pan Hamerský tyto informace, například pan Weiss s Věcmi veřejnými a předsedou strany VV Radkem Johnem dlouhodobě spolupracuje. Byl například přítomen i na zasedání, kde Kostecký oznámil svou rezignaci. Za současného vedení došlo i k nárůstu členů vzhledem k vyšší aktivitě klubu, a protože je nutné kladenský klub podpořit, rozhodla se rada a grémium zkrátit dobu čekatelství některým žadatelům.

Proč jste nedoporučila členství pana Hamerského ve straně?

Pan Hamerský v době eurovoleb soustavně očerňoval VV, najednou se chtěl stát členem klubu VV Kladno, což pro mne bylo jedním z důkazů, že hodlal VV využít jako výtah k moci.

Mohla byste vysvětlit svá slova o tom, že se pan Hamerský pokusil klub "ukrást"?
Myslela jsem tím snahu o ovládnutí buňky VV přes bývalého předsedu Kosteckého, bez prokázání vlastní loajality a respektu k idejím a směřování strany VV.