Rekonstrukce Mety -smlouvy, srovnání nabídek

05.04.2012 00:06

Považujeme utajování veřejných zakázek (výzev, srovnání nabídek, smluv, dodatků, konečné ceny) městem za nepřijatelné.

rekonstrukce Mety: Meta-nabidky.pdf (100,4 kB) , Meta-smlouva.pdf (3,3 MB) , Meta-smlouva-dodatek.pdf (2,8 MB)
oprava střechy: Meta-strecha-nabidky.pdf (278,5 kB) , Meta-strecha-smlouva.pdf (2 MB)

 

tisková zpráva magistrátu: Meta s novou střechou
  Největší dům pro hendikepované v Čechách, kladenská Meta, se i nadále úspěšně rekonstruuje. Obyvatelé domu již mají například nové balkonové stěny, okna i zateplený obvodový plášť s moderní fasádou. Nyní město plánuje opravit i střechu.

Rekonstrukce střechy začne již tento rok a bude stát zhruba 6,5 milionu korun. Práce provede firma Ing. Martin Homer, která zvítězila ve výběrovém řízení na základě nejnižší cenové nabídky.
 

Tím však investice do tohoto objektu nekončí. Kladno chce v rámci Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) získat dotaci z Integrovaného operačního programu (IOP) na další jeho vylepšení. „Pracujeme na žádosti o dotaci, díky které by se naši hendikepovaní spoluobčané dočkali moderních vstupních portálů,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek. V rámci této druhé etapy by se také mělo zateplit první nadzemní podlaží. Celkové náklady jsou předběžně vyčísleny na necelých 14 milionů korun. S realizací prací se počítá během příštího roku.

Náročná rekonstrukce panelového domu Meta byla dokončena minulý rok v říjnu. Nešlo jen o výměnu oken a zateplení budovy, ale i výměnu celých lodžiových stěn, které byly ze zcela nevhodného materiálu. Přestože je tento dům s celkem 255 byty teprve z konce osmdesátých let minulého století, volba použité technologie zejména na lodžiové stěny byla tak nevhodná, že bylo nutno přistoupit k jejich kompletní náhradě.  Značné úniky tepla a trouchnivění dřevěných částí si tak vyžádalo radikální řešení. Celkové náklady přesáhly 42 milionů korun, ale město platilo jen 60% z této sumy. Příspěvek z Evropského fondu pro regionální rozvoj totiž představoval 34%, zbytek šel ze státního rozpočtu.

Veškeré postupy a záměry jsou i nadále úzce konzultovány se zástupci hendikepovaných nájemníků. „Díky tomu může město reagovat na jejich aktuální potřeby a podněty a vše přizpůsobit tak, aby byli s výsledkem co možná nejvíce spokojeni,“ zakončil primátor.

zdroj: https://www.mestokladno.cz/meta-s-novou-strechou/d-1423961/p1=863