Protiva získal podporu z TOP 09 (Štětina) a Volby pro Kladno (Kosinová), podporuje na prezidenta K.Schwarzenbega

06.03.2011 14:06

 

 

 

Doktor Protiva získal významnou podporu, veřejně jej mimo místních a celostátních osobností* podpořili i zástupci stran, které oficiálně podporují proti(va)kandidáty. Senátní volby jsou především soutěží osobností, až na druhém místě strategickými hrami pražských centrál politických stran, které přes názory svých členů v regionů prosadily kandidáty od jinud (nejen ČSSD). 

 

ŠTETINA
Nejznámější senátor klubu TOP 09 Jaromír Štětina podporuje doktora Protivu mimo jiné proto, že si váží historické role Klubu angažovaných nestraníků (KAN) jehož je Protiva významným a dlouholetým členem.
Oba pánové spolu byli na kandidátce pro volby do evropského parlamentu v roce 2009 (Štětina byl lídr) https://www.starostove-alternativa.cz/kandidati.htm  
Karla Protivu mrzí nedorozumění se starosty ze STAN, za určitých podmínek by nebránil podpořit jejich kandidáta, pokud bude příští rok kandidovat ve "svém" senátním obvodu Litoměřice (dnes senátor A.Vondra).

  

KOSINOVÁ
Děstská doktorka Eva Kosinová, která získala v komunálních volbách na podzim 2010 na Kladně přes 19% hlasů na kandidátce Volby pro Kladno, podporuje doktora Protivu pro jeho osobní kvality. Překvapivé rozhodnutí předsedy VPK M.Volfa (exprimátora Kladna za ODS) podpořit "natruc" kladenské ODS kandidáta ČSSD z Prahy, není v souladu s deklarovanou pozicí VPK jako nelevicového subjektu.

 

SCHWARZENBERG
Karel Protiva bude v případě zvolení do senátu prosazovat, aby přímo volený prezident měl posílené pravomoci jako to známe z USA či Francie. Na postu budoucího prezidenta by se mu velmi líbil doyen české politiky, osoba s respektem u obyvatel a velkým renomé v zahraničí - Karel Schwarzenberg. 


* herec O.Vetchý, hudebník J.Vodňanský, prezident ČSK P.Chrz, a další,

 

 

viz https://lepsikladno.webnode.cz/news/osobnosti-podporujici-protivu/