Oprava kladenského divadla se pravděpodobně znovu protáhne

26.02.2014 08:01

Kladno -  Oprava budovy Městského divadla Kladno se pravděpodobně znovu protáhne. Důvodem je zpoždění prací a žádost dodavatelské firmy o prodloužení termínu dokončení z 10. března na 17. července. O tom, zda město Kladno jako investor opravy s tímto dodatkem smlouvy bude souhlasit, rozhodne rada města. ČTK o tom dnes informovala ředitelka divadla Blanka Bendlová (ODS).

 

Dopis se žádostí dnes dostala ředitelka na vědomí od společnosti CGM, která divadlo opravuje. Doručen byl dnes i investorovi, tedy městu, potvrdil mluvčí kladenské radnice Vilém Frček. K obsahu žádosti se vedení města vyjádří až po projednání, tedy nejspíš příští týden. 'Termín dokončení oprav zatím není změněn,' sdělil ČTK náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek(ODS). Město už dříve informovalo dodavatelskou firmu i o možnosti odstoupení od smlouvy v případě nedodržení termínů.

 

'Nyní se musí počkat na stanovisko města k žádosti o prodloužení termínu a na podepsání případného dodatku smlouvy,' uvedla Bendlová. Ta pak může z případného nového termínu vycházet například při vypsání nového výběrového řízení na dovybavení interiérů, které je v její kompetenci. To původní muselo být zrušeno, protože do soutěže přišly jen dvě nabídky, což nesplňuje podmínky zákona o veřejných zakázkách. Hodnota zakázky na vybavení činí zhruba pět až sedm milionů korun. Ředitelka ale musí nyní vyčkat kvůli případné změně termínu dokončení stavebních prací. 'Jedná se například i o výrobu nábytku a truhlářské práce na míru, proto je bude třeba provádět už v dokončených interiérech,' uvedla Bendlová.

 

Novou divadelní sezonu by soubor divadla měl zahájit už v opravené budově i v případě posunutí termínu dokončení rekonstrukce. Zkoušet by zde mohli herci od konce srpna. 'Věřím tomu, že od půlky října budeme schopni v opraveném divadle hrát,' řekla Bendlová.
Zástupce společnosti CGM ČTK potvrdil, že dopis adresovaný investorovi opravy divadla v pátek odeslali. K obsahu a konkrétním důvodům se vyjádří vedení společnosti až po jednání s městem.

 

Oprava budovy Městského divadla Kladno byla několikrát odložena. Po dvouletých komplikacích začala na přelomu let 2012 a 2013. Cena rekonstrukce přesáhne 91 milionů korun. Soubor divadla hraje už čtvrtou sezonu v kladenském divadle Lampion. Budova kladenského Městského divadla byla poprvé otevřena 11. května 1912, jejími autory jsou stavitel Emil Hrabě a architekt Jaroslav Rössler.