MFD: Dienstbier je jako Vondráčková, vysvětluje kraj

02.03.2011 16:32

 Kandidátovi sociální demokracie do doplňovacích senátních voleb Jiřímu Dienstbierovi mladšímu prokázal Středočeský kraj medvědí službu.
Údajně proti jeho vůli mu úřad v celostátním tisku a na webových stránkách přispěl v předvolební kampani. Problém je, že za peníze daňových poplatníků.
O co jde? Středočeský kraj na inzerátu referoval o závodu orientačních běžců, který se nedávno konal u Hornického skanzenu ve Vinařicích na Kladensku, tedy v Dienstbierově volebním obvodu. „Mezi orientačními běžci zaujal Jiří Dienstbier ml., který překvapil tím, jak si dokonale poradil s mapou,“ chválí autor textu politika za 38. místo ze 167 závodníků.
 

Dienstbier se za to na kraj zlobí a bude po hejtmanovi Rathovi žádat vysvětlení. „Kampaně za krajské a obecní peníze by se určitě dělat neměly. O nic jsem kraj nežádal, podívám se na to,“ slíbil MF DNES syn zesnulého senátora.
 Sociálně demokratický politik z Prahy na sebe upozornil loni na podzim po komunálních volbách, kdy odešel z ČSSD a vyjednával o novém pražském primátorovi, protože nesouhlasil se způsobem, jakým jednání probíhala.  A právě touto mediální proslulostí mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková vysvětluje, proč jeho účasti v závodě věnovali třetinu z celostránkového inzerátu. „Dle mého názoru je zcela běžné, že v textu třemi větami vypíchnete jméno známé osobnosti, která se akce účastnila. Kdyby tam přijela třeba Helena Vondráčková, tak by tam bylo psáno o Heleně Vondráčkové,“ uvedla Mascheková.


Diskusi o zneužívání veřejných prostředků ve prospěch kandidáta sociální demokracie mluvčí úřadů odmítla. Kraj se takto nechová poprvé. Před volbami do Poslanecké sněmovny zaplatil v deníku Blesk inzerát, na němž hejtman David Rath (ČSSD) pózuje na cyklistickém výletu.
Na podzim se stejné podpory dostalo radnímu Milanu Němcovi (ČSSD) v jeho (neúspěšné) cestě do Senátu.

          Regionální mutace|

          Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)

          komentář týmu K.Protivy:

Děkujeme sociálním demokratů, že voličům jasně ukázali, že hlas pro Dienstbiera ml. je hlasem pro Ratha.