MFD: Chtějí do Senátu, aby jej zrušili, nebo bojovat proti vládě

16.03.2011 17:32

STŘEDNÍ ČECHY - Kladno. Zdá se, že kdyby kandidáti víkendových doplňovacích voleb do Senátu neměli středočeského hejtmana Davida Ratha, tak by si ho museli vymyslet. Všem devíti uchazečům vadí Rathův (přítel JD !) boj s autobusovými dopravci, konkrétně zrušení stovek spojů v kraji kvůli snížení dotací na jejich provozování. Volby, jejichž první kolo začne tento pátek, nemají jednoznačného favorita. /upozornění -text byl upraven v souladu s fakty/

 

***
DATA


Volby do Senátu Doplňovací senátní volby se týkají pouze voličů z jižní částí okresu Kladno a severní části okresu Praha-západ. Volby se uskuteční v 69 obcích. V případě, že nový senátor nebude zvolen v prvním kole, druhé se uskuteční následující víkend. Hlasovací lístky voliči mají dostat do úterka 15. března.

Karel Protiva KAN, 59 let

Jsem jeden ze dvou místních kandidátů. Chci napomoci reformám ve zdravotnictví, osobně se mě dotklo rušení autobusových spojů.

Téma STC: Vystupuje proti krajské dopravní politice.

Téma ČR: Chce reformu zravotnictví. Je zastáncem eutanazie, tedy asistované sebevraždy. Chce posílit pravomoci přímo voleného prezidenta, v této funkci by se mu líbil K. Schwarzenberg 

(+) Známý kladenský zubař s výbornou pověstí. Lidé často volí lékaře, věří jim.

(-) Má omezené prostředky na kampaň, jeho tvář v ulicích a podél silnic téměř není vidět z kanceláře MFD na Smíchově (fakta - do 56tis domácností byly Českou poštou doručeny volební noviny, plakáaty A2 jsou vylepeny ve většině obvodu).

Dan Jiránek ODS, 47 let Jsem jeden z dvou kandidátů, kteří v regionu bydlí. Mám také rozsáhlé zkušenosti z komunální politiky, zejména ochrany životního prostředí a bezpečnosti. Téma STC: Brojí proti letišti ve Vodochodech. Chce do Kladna přivézt výzkumníky ČVUT. Téma ČR: Bojuje proti hazardu, zajímá se o životní prostředí. Má už s kampaní do Senátu zkušenosti. Je úspěšný primátor. Kandiduje, když předseda vlády a šéf ODS obhajuje zdražení kvůli DPH.

Ivo Vašíček ČPS, 59 let Chci prosazovat povinné zveřejňování informací o činnosti a nákladech státu. Téma STC: Novela autorského zákona podle něj ohrožuje kladenskou knihovnu Středočeského kraje. Téma ČR: Slibuje zveřejňovat podle něj neprávem utajované informace. Rád by zrušil Senát. Chce vyvrátit představu o „pirátech“. Bojuje za svobodu na internetu. „Piráti“ u nás nejsou fenomén jako ve Švédsku, kde strana vznikla. Lidé členy této strany mají za hackery.

Jiří Dienstbier ČSSD, 41 let Lidé by mě mohli podpořit kvůli programu. Chci zabránit vládnímu zdražení, podílet se na důchodové reformě. Téma STC: Zajímá se o dopravu. Kvůli rušení autobusových spojů v kraji se dostal do sporu s hejtmanem Davidem Rathem. Téma ČR: Chce hájit sociální politiku ČSSD. Chce v Senátu zastoupit zesnulého otce, na Kladensku populárního politika. Je příliš spjat s Prahou, na rozdíl od otce nemá na Kladno vazbu.

Luděk Kvapil STAN s podporou TOP 09, 62 let Už jsem přesvědčil ministra spravedlnosti o nutnosti změnit zacházení s mladistvými. Já sliby plním. Proto by mne měli lidé volit. Téma STC: Je ve sporu s krajem kvůli rušení autobusových spojů. Téma ČR: Angažuje se v tvrdších trestech pro dětské vrahy. Je starostou Kmetiněvsi, kde před lety malý sadista Robin brutálně zavraždil spolužačku. Inicioval největší petici v historii ČR. Je také tváří Kmetiněveské výzvy. Příliš se upíná k přísnějším trestům pro dětské vrahy.

Zdeněk Levý KSČM, 59 let Kandiduji v tomto regionu proto, že zde žiji celý život a vím, co nás občany trápí. Téma STC: Nemá žádné konkrétní. Chce v Senátu zužitkovat zkušenosti ze starostování. Téma ČR: Chce prosadit státní garanci pracovních míst a zvýšení sociálních jistot. Je asistentem senátorky, ví, jak to v parlamentu chodí. Zná ho jen velmi málo lidí. Tvrdí, že před rokem 1989 se lidem žilo lépe. Nelíbí se mu politická angažovanost ČT.

Miroslav Rovenský KDU-ČSL, 46 let Motivací jsou mi křesťanské ideály v širším slova smyslu, výzvou pro mne je vést politickou kampaň s mizivými finančními prostředky. Téma STC: Chce pomoct neziskovkám a obcím ke grantům. Téma ČR: Snížit dopad reforem na nejníže postavené příjmové skupiny obyvatel. Chce se zasadit o návrat dobrého jména našeho školství v Evropě. Je středočeským zastupitelem, známým hudebníkem. Vede téměř neviditelnou kampaň, protože je KDU-ČSL na mizině.

Milan Vodička Svobodní, 61 let Věřím, že se voliči v senátních volbách svobodně rozhodnou. Já budu vždy hájit zdravý rozum a říkat ne jakémukoli zvyšování daní. Téma STC: Chce kraj vyčistit od zbytečných úřadů. Téma ČR: Pokud by ve volbách uspěl, má v plánu se jako senátor věnovat zejména důchodové reformě. Úspěšný manažer, který umí jasně formulovat názory a postoje. Není téměř vidět, je málo známý. I když do Senátu kandidoval už na podzim, téměř nikdo to nezaregistroval.

Jana Bobošíková Suverenita, 46 let Do parlamentu bych přinesla odpovědný národohospodářský program a propracovanou sociální politiku. Téma STC: Slibuje Středočechům více práce, nová místa v domovech důchodců a obnovení zrušených autobusových spojů. Téma ČR: Chce zrušit Senát a zároveň hájit národní zájmy v Evropské unii. Kandiduje vždy, takže už ví, jak zaujmout. Získala slušný počet hlasů ve volbách do Posl. sněmovny. Její razantní styl nemusí každému sedět. Může vadit, že v prezidentských volbách kandidovala za KSČM.