Město přidá letos na údržbu zeleně 0,5%

24.03.2012 14:47

MěstoKladno: Péče o veřejnou zeleň je jednou z dlouhodobých priorit kladenského magistrátu. I letos se počítá, kromě pravidelné údržby, i s několika projekty, které zkvalitní městskou zeleň a zároveň zkrášlí a zpříjemní život ve městě.
 
V Kladně se pravidelně začátkem jara provádí jarní výhrab trávníků a keřových skupin, při kterém se odstraňují odumřelé části rostlin, spadané listí i odpadky. Během května se z letničkových záhonů odstraní dvouletky a cibuloviny a místo nich se po přípravě půdy vysadí letničky. Zároveň budou osázeny závěsné koše a velkoobjemové nádoby po celém městě. V průběhu letních měsíců pak proběhne u vybraných stromů zdravotní řez, při kterém se odstraní zaschlé nebo zimou poškozené větve.
 

„V tomto roce počítáme například s opravou mlatových cest v Sítenském údolí, doplníme alej stromů v Norské ulici a chystáme reprezentativní výsadbu v kruhovém objezdu na Ostrovci. Dále se počítá s revitalizací parkové plochy na nám. Edvarda Beneše,“ přiblížil chystané projekty primátor.
 

Dalšími pravidelnými údržbovými pracemi je seč travnatých ploch a zálivka nových výsadeb, která bude probíhat od května do listopadu. Na podzim se plánuje zahájení kácení stromů a rozsáhlejší redukce korun stromů, které potrvá do konce března 2013.
 

Město nyní vybralo zhotovitele údržbových prací v části Kročehlavy. V letošní sezóně se o městskou zeleň v této části bude starat společnost Zakládání a údržba zeleně s.r.o. Z celkem sedmi uchazečů tato firma nabídla nejnižší cenu a to 4,876 mil. Kč. Celkové náklady na údržbu zeleně v loňském roce představovaly 18 840 534 korun, letos se počítá s rozpočtem navýšeným o zhruba 90 tisíc korun.