lidovky.cz: Příznivci Věcí veřejných v Kladně se bouří: Klasnová, odstup

10.10.2010 12:00

 

  KLADNO - Kladenští příznivci Věcí veřejných vyzvali k rezignaci místopředsedkyni strany Kateřinu Klasnovou, která je také místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. Viní ji z porušení stanov. Dnes to sdělil lídr kandidátky Lepší Kladno Milan Hamerský. Podle krajského manažera VV Jana Humla naopak porušili stanovy lidé kolem Hamerského.
Příznivci a členové VV se v Kladně ucházejí o přízeň voličů na dvou kandidátkách. Jednu, nazvanou Lepší Kladno, vede Hamerský a je sestavena ze sdružení nezávislých kandidátů, příznivců a členů VV a Klubu angažovaných nestraníků. Druhá, s lídrem Václavem Weissem, byla vybrána registrovanými příznivci VV v internetových primárkách.

 Hamerský, který je dosud čekatelem na členství, tvrdí, že konkurenční frakce vznikla v rozporu se stanovami. Její zástupci se údajně stali členy VV za tři týdny, přestože by to podle stanov mělo být až za dva měsíce.

Skupina má prý podporu krajského manažera Humla a Klasnové, která je pověřena řízením krajské organizace. Situací v Kladně se podle Hamerského měla zabývat revizní komise strany, na jeho podnět však prý nereagovala.

 Huml to ale popřel. "Komise se ještě nesešla a inspektor, který se věcí zabýval, žádné pochybení nenašel," řekl serveru Týden.cz. Podle něj stanovy porušili naopak lidé kolem Hamerského, když rozhodli o kandidátce Lepší Kladno bez vědomí grémia.

Vedení VV by se podle Hamerského mělo ke kladenské kandidátce VV jasně postavit a projevit stejnou rozhodnost jako TOP 09 v Liberci, kde byla kandidátka tohoto uskupení stažena.

"Vzhledem k aktivnímu podílu místopředsedkyně Klasnové na celé kauze ji vyzýváme ke složení funkce ve vedení strany pro porušení ustanovení stanov - dbát o dobré jméno strany," prohlásil Hamerský.