Lepší Kladno ušetřilo Kladeňákům 3 milióny a v září možná 200 miliónů

22.06.2014 10:49
Zastupitelstvo města Kladna informoval zástupce Odborové rady Poldi 17.6, že stahují žádost o dotaci ve výši 3 milióny pro Dům kultury, která byla zpochybněna na minulém jednání zastupiteli. Následně se o kauze psalo v médiích a Lepší Kladno natočilo videospot, na který reagoval neznámý zadavatel protispotem (vše na TV Lepší Kladno na youtube -https://www.youtube.com/watch?v=95V4zCTXFaA ). Reakce radních města (ODS-ČSSD) podnikajících v tomto objektu proti kritice sice byla ostrá  a osobní, ale ve výsledku se politici ODS a ČSSD lekli, že dotaci nelze veřejně obhájit. 
-ušetřené peníze dostanou Sokoli
 
Sdružení Lepší Kladno veřejně a v předstihu podpořilo návrh opozičního zastupitele na konání referenda o omezení hazardu na Kladně, k návrhu se vstřícně byť vlažně hlásila i ČSSD. Výsledkem je sice "popletené" usnesení ukládají radě města připravit vyhlášku zakazující na území Kladna loterie (to nejde -Sazka, stírací losy, apod), ale záměr zastupitelů podporujeme. Lepší Kladno přispělo k dnešnímu rozhodnutí 11.6. uspořádáním diskuze k Řešené sociálního napětí za účasti poslance I.Gabala a známého aktivisty M.Hollana.
Pokud dojde k úplnému zákazu herních automatů, který zatím ODS, KSČM ani VPK nepodporovaly, ušetří Kladeňáci 200 milionů ročně, které dosud prohrávaly.
 
Sdružení Lepší Kladno dnes představilo kandidátku pro komunální volby Lepší Kladno -Starostové. viz příloha
Právník Milan Hamerský (1973) a středoškolská učitelka Jana Šrámková (1950) tvoří dvojici, která nabízí rozchod se současnou politikou porušování zákonů (informační, tiskový, o obcích) i dobrých mravů (konflikty zájmů). Politici nejsou vlastníky města, ale pouze jeho dočasní správci. UDĚLÁME POŘÁDEK VE MĚSTĚ I NA RADNICI.