Lepší Kladno ukončí zneužívání radničních novin

30.08.2010 23:15

  Tisková zpráva /LEPŠÍ KLADNO - kvalitnější život/
Radniční noviny
placené z veřejných prostředků jsou bohužel v mnoha městech ČR, Kladno nevyjímaje, zneužívány k jednostraně oslavným textům o činnosti vedení radnice.
V zářijovém čísle měsíčníku Kladno najdeme vedle 11 fotek primátora ODS i několik fotek jeho náměstků, také z ODS. Zcela absentují názory opozice, veřejnosti i odborníků.
Primátor osobně zákazal komerční inzerci kandidujícím stranám a znemožnil tak kandidátce Lepší Kladno představit se občanům Kladna.
Nejen že jde o hrubý příklad cenzury, ale jde i o zneužívání pravomoci veřejného činitele a poškozování rozpočtu města, které dotuje vydávání radničního měsíčníků.

Kandidátka Lepší Kladno po volbách navrhne zásadní změnu ve fungování komunikace radnice a občanů. Především ukončíme zneužívání radničních novin a webu města k oslavě vedení. Fakt, že obdobně jako ODS na Kladně zneužívá středočeské krajské noviny a inzerci v médiích D.Rath (ČSSD, také 11 fotek z krajském měsíčníku 9/2010) pro nás není argument.
Ustavíme důvěryhodnou redakční radu v níž budou zástupci veřejnosti a opozice. V každém čísle měsíčníku bude pevně daný prostor pro názory radnice, opozice a veřejnosti.

Tiskový odbor Kladna nám nebyl schopen za 14 dní odpovědět kolik stojí jedno číslo propagace ODS z veřejných peněz, ani zda existuje něco jako redakční rada.

 

___ odkazy : _____

Kladno 2010:  v PDF https://www.mestokladno.cz/mesicnik-kladno/ds-200134

odborný názor: https://www.otevrete.cz/ucast-obcanu-na-rozhodovani/vyuzivani-radnicnich-novin/