Komunální volby 2010

30.09.2010 13:09

 

Vaši lidé

Lepší Kladno - kvalitnější život

nabízí na primátora Statutárního města Kladna

     

Mgr. Milan Hamerský, 37 let, právník a publicista, nestraník 

osobní stránka : www.milanhamersky.cz , poslední články:

20.9. LN: Nečas se schovává za voliče + reakce Miroslavi Němcové, předsedkyně sněmovny

26.8. HN: Lepší "jednooký" Drábek než nic

 7.6. Deník:  Vraťme pravidla do školství

 

    

 Eva Češpivová, 38 let, na mateřské - tlumočnice, lektorka NJ, sz

Chci zdravé a kvalitnější prostředí pro naše děti, pro jejich fyzický i duševní vývoj. Budu trvat na sledování faktorů působících negativně na kvalitu života ve městě, jimiž jsou především prach a hluk. Je třeba podpořit aktivní relaxaci dětí a obyvatel (výstavba meziblokových plácků na sídlištích, cyklostezky). Důležitými tématy a dalšími oblastmi zájmu jsou pro mne oblast kultury, předškolní vzdělávání, protidrogová prevence, sledování potřeb handicapovaných a bezmocných lidí a zapojení aktivních seniorů do tvorby a realizace veřejného života v našem městě. 
 

    

 MUDr. Karel Protiva, 58, zubní lékař, kan 

Chceme obnovit fungování Protialkoholní záchytné stanice na Kladně. Chápeme to jako službu nejen postiženým těmito problémy, ale především jako pomoc jejich okolí, kolemjdoucím, zkrátka jako službu občanům města Kladna.

 

 

  Tomáš Kareta, 31 let, technik, sz

Zajímají mě především témata týkající se životního prostředí. Na Kladně jsou to problémy s čistotou města, a to nejen ve městě ale i v okolních příměstských lesích. Další pro mě důležitá témata jsou odpadového hospodářství, údržba zeleně, ekologická výchova, přírodě nakloněné územní plánování apod.

 

 

   Marcel Miška, 40let, živnostník

Je velice důležité aby všechny zakázky města byli na webu od zadání po nabídky jednotlivých firem až po smlouvu uzavřenou s vítěznou firmou- jedině pod přímou kontrolou občanů tak dokážeme zamezit neprůhledným výběrovým řízením a celkově pro město zlevníme všechny investiční akce.“

  

   Bc. Alexandr Průša, 26 let, průvodce na hradě, sz

"Komu se nelíbí současná politika, měl by se pokusit ji změnit."

 

 ____________________________________

 

Prof. Jiří Zlatuška, CSc. (1998-2004 rektor Masarykovy univerzity v Brně, 2002-08 senátor)

Milana Hamerského znám jako hybatele iniciativ, které politiku posunují od sekretariátů politických stran směrem k občanům. Dlouhodobě se se věnuje zápasu proti korupci a posilování odpovědnosti politiků vůči voličům. Jeho zkušenosti zaručují, že úspěch ve volbách dokáže proměnit v dlouhodobý přínos konkrétní politické práce pro Kladno a všechny kladenské, nikoli pro sebe samého. Lidí, jako je Milan Hamerský, je v naší politice potřeba, mají-li se věci kolem nás měnit k lepšímu.

 

Martin Dvořák (1990-1998 primátor Hradce Králové, 1999 v Kosovu pro OSN)

Znám Milana Hamerského už pěknou řádku let jako člověka s mimořádným zájmem o domácí politiku a s neutuchající vůlí se v ní osobně angažovat a něco s ní udělat k lepšímu. A protože v česke politice je věru hodně co napravovat, přeji mu, aby se mu to povedlo. Věřím, že by to bylo dobré i pro Kladno. 

 

PhDr. Richard Švihura (poslanec Národní rady Slovenska za stranu Svoboda a solidarita)

Milana Hamerského poznám niekoľko rokov. Za roky spoločnej spolupráce sa stal mostom medzi slovenskými a českými liberálmi. Predstavuje hodnoty slušnej, otvorenej a zodpovednej politiky. Zaslúži si podporu občanov v komunálnych voľbách. Držím mu zo Slovenska palce.

 

MUDr. Roman Joch (poradce předsedy vlády a ředitel Občanského institutu)

Málokdo u nás má dlouhodobě takovou snahu o zlepšení veřejného prostoru, jako Milan Hamerský. Neshodneme se úplně ve všem, ale jsem si jistý, že Milan Hamerský by v politice představoval zlepšení vůči současnému stavu.