KladenskýDeník: Protiva chce otevřít téma eutanazie

30.01.2011 13:16

Volby: Kladno - Lékař Karel Protiva z Kladna se stal kandidátem na post senátora za Klub angažovaných nestraníků, jehož je členem.

 Voliči budou rozhodovat o novém kladenském senátoru koncem třetího březnového týdne

Devětapadesátiletý zubař a jeho tým jdou do volebního boje o senátorské křeslo s heslem Děkujeme, přicházíme. Podle Protivy jsou dva velké problémy České republiky korupce a zdravotnictví, což prý znamená korupce ve zdravotnictví. A tomu se chce zubní lékař Karel Protiva podle svých slov podívat na zoubek.

Řešením je prý taxativní zavedení plateb za některé výkony. „Lidé, kteří už dali nějaké peníze, je nebudou strkat i doktorům. Rozhodně by to nebylo na všechny úkony, jelikož jsou i takové, jež jednotlivec nezaplatí, například srdeční operace. Ze zdravotních pojišťoven se také ztrácí peníze, ale ještě tu jsou i další věci,“ nastínil možné řešení korupce ve zdravotnictví Protiva.

Jako svého největšího soupeře ve volebním boji vidí sociálního demokrata. „Zatím není jasno, kdo to bude. Dienstbier je mediálně známé jméno. To je stejné jako v případě pani Bobošíkové, ta už kandidovala na kde co. Jediná pozice, na kterou ještě nekandidovala, je ředitelka zeměkoule,“ vyjádřil se ke svým protikandidátům lékař.

Kandidovat na post senátora by prý měli místní lidé a voliči by měli jejich kladenské kořeny zohlednit. „Já jsem Kladeňákem celý život. Zdejší kandidáti se zde lépe vyznají a mají k místu jiný vztah,“ dodal zájemce o mandát.

Práce v Senátu by se měla vztahovat k celému volebnímu okrasku. „Všude něco je, já mám kamaráda ve Stehelčevsi. Tam mají také problémy. Já mohu mluvit především do oblasti zdravotnictví, protože nejsem velechytrák jako někteří jiní,“ okomentoval situaci.

V případě svého úspěchu se prý chytá otevřít téma eutanazie. „Sám jsem přes třicet let těžký diabetik a tato problematika, týkající se těžce nemocných či nevyléčitelných lidí, je mi velice blízká,“ dokončil myšlenku Protiva.