Kladenský deník: Véčkaři z Kladna se zlobí, rozhoduje Praha

04.08.2010 22:14

Kladno – Věci veřejné (VV) řeší před komunálními volbami problém, který by jim leckterá politická strana mohla závidět. V Kladně totiž možná budou voliči vybírat ze dvou kandidátek VV. Původně se ovšem místní klub dohodl na tom, že se o voličskou přízeň ucházet  nebude.
 
Jeho člen Milan Hamerský Deníku řekl, že se chtěli spíše soustředit na volby krajské. Pak ale nastala situace, kdy vznikla první kandidátka, o jejíž podobě mohli sympatizanti véčkařů hlasovat o víkendu.
 

Další aktivní členové sestavili druhou kandidátku, kterou oficiálně představí až ve čtvrtek. Jisté je, že bude vytvořena z lidí ze tří politických uskupení – VV, KAN a SZ. Napadají přitom původní pořadí.

,,Podle našeho názoru došlo k několikanásobnému porušení stanov,“ řekl Hamerský.

Jako příklad uvedl členství ve straně. To prý získalo několik lidí velmi rychle. Od 1. června na něj přitom zájemci musejí čekat jeden rok.
 

Ve středu by měla být situace jasnější. Bude se jí totiž zabývat vedení VV. ,, Beru to tak, že se v Praze zkrátka stala chyba. Respektujeme to, ale chceme, aby kandidátku neschválili. Všude jinde se o tom hlasuje, tady rozhoduje Praha. O sporech bude muset rozhodnout stranická komise,“ prohlásil člen kladenské buňky VV.

,,Je to bohužel zmatek pro voliče a neserióznost. Legitimní klub jsme my, ale legální klub je v Praze. Když to dají Stehlíkovi, tak s tím nic neuděláme,“ dodal.