Kladenský deník: Opoziční smlouva v Kladně? ODS i ČSSD to popírají Kladno

14.09.2010 22:09

Já na bráchu, brácha na mě. Takový měl být cíl tajné opoziční smlouvy, kterou údajně v lednu 2007 uzavřeli představitelé kladenské ODS a ČSSD. Její kopii předal médiím lídr sdružení Lepší Kladno Milan Hamerský s tím, že jemu samotnému byla doručena anonymně.
 
 
Občanští i sociální demokraté označili udájnou opoziční dohodu za podvrh, který má obě strany poškodit před nadcházejícími komunálními volbami. Na druhou stranu, po celé volební období neměli při jednání zastupitelů významnější rozepře. Občanští i sociální demokraté dokument označili za podvrh a snahu poškodit je před volbami. Zvažují dokonce podání trestního oznámení.

Podle výše zmíněné smlouvy se ODS a ČSSD v Kladně mimo jiné domluvily na rozdělení placených funkcí. Některé body byly skutečně naplněny. Například zastupitel a volební lídr ČSSD se stal ředitelem městem zřizovaného domova pro seniory a předseda kladenských sociálních demokratů Miloš Vrchlavský dostal funkci předsedy kontrolního výboru zastupitelstva.

V jiných bodech se údajná dohoda rozchází s realitou. ČSSD nepostavila do senátních voleb proti kladenskému primátorovi Danu Jiránkovi (ODS) Zdeňka Syblíka, nýbrž Jiřího Dienstbiera, jenž nakonec v boji o senátorské křeslo Jiránka porazil. Tento fakt podstatně snižuje věrohodnost smlouvy.

autor: Robert Božovský 

/komentář Lepšího Kladna

a) Syblík byl schváleným kandidátem za město Kladno, přehlasován byl na okresní úrovni skupinou kolem tehdejší poslankyně Mazuchové 

b) ODS a ČSSD nám dluží vysvětlení svoji harmonie, proč se ODS zvyklá obsazovat všechny funkce politicky (Bendlové, Kubica) vzdala dobře placeného postu ředitele Domova seniorů.