Kladenský deník: O křesla zastupitelů bude v Kladně tlačenice

13.09.2010 17:59

Kladno - Celkem deset stran a sdružení se 15. a 16. října v komunálních volbách utká v boji o 33 křesel v kladenském zastupitelstvu.

Je to o dva subjekty více než před čtyřmi lety. Na seznamu tentokrát chybí Právo a spravedlnost, Sdružení pro zdraví, sport a prosperitu a Strana zelených.

Nově v komunálních volbách budou voliči moci vybírat z kandidátek Lepší Kladno – (SNK, VV, SZ, KAN), Věci Veřejné (VV), Volba pro Kladno, TOP 09 a Strana svob. občanů (Svobodní).

Ve jmenném seznamu kandidátů figuruje celá řada už ostřílených politiků, ale i mnozí nováčkové. Místo primátora hodlá obhajovat Dan Jiránek (ODS). Mezi jeho vážné soupeře bude pravděpodobně patřit Zdeněk Syblík (ČSSD) nebo Milan Volf (Volba pro Kladno). Ale ani ostatní samozřejmě nejsou bez šance.

Stačí si vzpomenout na poslední parlamentní volby a s nimi spojený úspěch Věcí veřejných (VV) a TOP 09.

Jak už bylo zmíněněno, zastupitelstvo v Kladně má 33 členů. Devatenáct křesel a tím i nadpoloviční většinu v minulých volbách získala ODS. Občanští demokraté rovněž obsadili všechny funkce ve vedení města.

V opozici působí ČSSD s osmi a KSČM se šesti mandáty. Nikomu dalšímu se minule nepodařilo získat potřebný počet hlasů.

Kladenský deník vám nyní přináší přehled všech kandidátů usilujících o post kladenského zastupitele. Třeba mezi nimi najdete lidi, kteří mají vaši důvěru, a právě jim vhodíte do volební urny svůj hlas.

 
Robert Božovský