Havel, Dienstbier, Miler – Kladno uctí osobnosti

01.01.2012 08:40

LEPŠÍ KLADNO, Tisková zpráva

Havel, Dienstbier, Miler
V roce 2011 ztratila česká společnost několik významných osobností, které si podle našeho názoru zaslouží veřejně projevené přihlášení k jejich památce. Dva z jmenovaných měli silnou vazbu na město Kladno.
Sdružení Lepší Kladno se proto obrací na občany Kladna a jeho zastupitele s následujícími návrhy:

Václav Havel Airport
Obracíme se na zástupce ODS a TOP 09 na Kladně, aby prostřednictvím svých stranických kolegů ve vládě podpořili návrh na přejmenovaní „kladenského“ letiště po prvním prezidentovi České republiky.

Ulice Zdenka Milera, náměstí Jiřího Dienstbiera
Oba kladenští rodáci dosáhli světového věhlasu, který by měl najít svoji odezvu i na Kladně. Režisér a výtvarník Zdeněk Miler (21.2.1921-30.11.2011) bude navždy spojen s radostí a inspirací kterou rozdával generacím dětí a jejich rodičům prostřednictvím jím vytvořených postaviček. Krteček obletěl v raketě celý svět.
Novinář a politik Jiří Dienstbier (20.4.1937-8.1.2011) patřil k nejvýraznějším představitelům sametové revoluce. Začal i ukončil svoji životní dráhu na Kladně.

Lepší Kladno se obrací na Kladeňáky, aby navrhli vhodné ulice, náměstí nebo veřejné budovy na Kladně k pojmenování (přejmenování) po obou kladenských osobnostech zesnulých v roce 2011.
Návrhy s odůvodněním zasílejte na email: LepsiKladno@seznam.cz  , zpracované budou předloženy zastupitelům Kladna.

/první typy: ulice Příční, Průchodní, část ulic - Havířská, Zádušní, kladenská nemocnice /