Festival amatérského divadla Kladno 11.-13.4 2014

04.02.2014 16:18

KLADNO: V první polovině dubna proběhne v Divadle Lampion v Kladně 3. ročník soutěžního Festivalu amatérského divadla Kladno 2014. Festivalu se mohou zúčastnit amatérské, školní, ale i poloprofesionální divadla. Soubory soutěží v několika kategoriích. Festivalová porota vyhlásí absolutního vítěze, nejlepšího herce a herečku a diváci svým hlasem rozhodnou o divácky nejoblíbenější inscenaci.

 

Absolutní vítěz nejen, že získá putovní pohár, ale v dílnách Městského divadla Kladno a Divadla Lampion si může nechat zhotovit scénu a kostýmy v hodnotě 10 000 Kč pro svou příští inscenaci.

 

Vloni bylo z 30 přihlášených souborů vybráno 13, které se divákům a porotě představily v žánrově nesmírně pestré programové skladbě – nechyběly pohádky, literární a divadelní klasika ani autorská tvorba. Po každém odehraném představení následovala krátká diskuze s porotou, která zhodnotila jejich výkon, vyzdvihla klady nebo upozornila na slabší místa v inscenaci. V porotě zasedl umělecký šéf Městské divadla Kladno a Divadla Lampion, dramaturg s bohatými zkušenostmi s českým, ale i zahraniční divadlem a televizí, Daniel Přibyl, dramaturgyně Divadla Lampion Zuzana Vojtíšková a režisér Petr Štindl, který s činoherním souborem MDK spolupracoval na inscenaci Podivný případ se psem.

 

Přihlášku k účasti lze zaslat nejpozději do 15. února 2014.

Kontakt: Kristýna Břečková, produkční MDK, e-mail: breckova@divadlokladno.cz, tel. +420 702 203 448.

 zdroj: https://www.mistnikultura.cz/festival-amaterskeho-divadla-kladno-2014

 

Festival pořádá Městské divadlo Kladno