KladenskýDenik: Do soutěže Kvetoucí Kladno se lze přihlásit už v neděli

14.04.2012 07:21

Kladno - Milují květiny, ale nemohou mít svou zahrádku. Starají se proto alespoň o svůj rozkvetlý balkon, truhlík na okenním parapetu či si vytvoří malou skalku a záhonek před vchodem do panelového domu. O ten pečují na vlastní náklady a často se potýkají i s vandaly.

Nyní se mohou svou zahrádkou, květinovým oknem či balkonem pochlubit. Sdružení Lepší Kladno vyhlásilo soutěž s názvem Kvetoucí Kladno https://lepsikladno.webnode.cz/soutez-kk/.

„Lidé si dávají na svých zahrádkách a květináčích záležet. O záhonky před paneláky se starají z vlastních peněz, proto jsme se rozhodli uspořádat tříkolovou soutěž,“ řekl Kladenskému deníku mluvčí sdružení Milan Hamerský.
Zájemci mohou začít od zítřka posílat fotografie předzahrádek bytových a rodinných domů na území Kladna. vyhrajlepsikladno@seznam.cz .

Ke snímku je nutné vždy napsat v jaké ulici byl vyfocen a číslo popisné domu. Konec prvního kola bude 30. dubna.
Od 15. května se uskuteční druhé kolo, které je určené taktéž pro zahrádky.

Majitelé rozkvetlých balkonu, truhlíků na okenních parapetech či střech si přijdou na své 15. června, kdy začíná pro ně určené třetí kolo.

„Výherce z každého kola dostane ručně broušenou vázu. Pro další tři máme připraveny poukázky do květinářství,“ nalákal na ceny Hamerský.

„Už jsme vyfotili desítky pěkných záhonků, které se nám libí,“ dodal mluvčí. Snímky naleznete na webu rajče.net pod uživatelem lepsikladno a jménem kvetoucí Kladno https://lepsikladno.rajce.idnes.cz/kvetouci_KLADNO_-I.kolo_15.-30.duben/#DSC00865.jpg.

V každém kole lze hlasovat pouze jednou. Jeden mail rovná se jeden hlas. Vyhrává snímek s největším počtem hlasů. Do mailu je nutné napsat jaké fotce je bod určen, celé jméno, rok narození a adresu hlasujícího na mailovou adresu vyhrajlepsikladno@seznam.cz.