ČT Události z regionů: Opozice víceúčelový dům nechce

09.02.2012 17:16

Jitka SLUKOVÁ, moderátorka
Text:--V centru Kladna se bude stavět. Prodej lukrativního pozemku na náměstí Svobody soukromému investorovi už zastupitelé schválili. Plánovaná budova ale podle architektů vzhledu města uškodí a proti se staví i opozice.

Magda TROJANOVÁ, redaktorka
Text:--Takto má podle prvního návrhu vypadat budoucí víceúčelový dům v centru Kladna. Bude mít 6 nadzemních a 3 podzemní patra. Nabídne byty, obchody a 330 parkovacích míst. Budova bude stát na tomto pozemku na náměstí Svobody. Teď jsou tady stánky s občerstvením a parkoviště. Zastupitelé schválili prodej pozemku za zhruba 10 milionů korun, jedinému přihlášenému zájemci. Podle opozice radnice s prodejem zbytečně spěchá a neprovedla ani urbanistickou studii.
Milan VOLF, předseda strany /VPK/
Text:--Pokud by tady vznikla tato budova, kterou můžu nazvat nehezkou budovou, tak to nezvratně poznamená celý vzhled Kladna.

Magda TROJANOVÁ, redaktorka
Text:--Opozice navrhuje jiná řešení. Třeba takto by budovu v centru města řešili vítězové studentské soutěže. Proti se staví i místní architekti. Projekt považují za urbanisticky nedořešený. Například nenavazuje na přilehlou pěší zónu.

Ondřej RYS, architekt
Text:--V Kladně se velmi dlouho, možná od 50. let, nepostavila pořádná, pořádná architektura, a tohle je takový hřebíček, hřebíček do rakve.

Magda TROJANOVÁ, redaktorka
Text:--Radnice oponuje, že pozemek se snaží prodat už léta a lepší zájemci nejsou. Podoba budova navíc není finální.

Vilém FRČEK, mluvčí, Magistrát města Kladna
Text:--Město Kladno vůbec k tomuto záměru tam něco vystavět přistupuje velmi zodpovědně a, řekl bych, nadstandardně a klademe si spoustu, spoustu podmínek.

Radomír REDEK, investor
Text:--Tam je pouze studie o zastavitelnosti toho území. To neznamená, že ta budova bude přesně takhle vypadat. Chci, aby výhledově ta budova byla pěkná.

Magda TROJANOVÁ, redaktorka
Text:--Firma chce se stavbou začít v březnu příštího roku. Magda Trojanová, Česká televize.