ČRo: Kladno se zbavuje lokality Masokombinát

12.10.2011 10:04

Pavla FÜLLSACKOVÁ, moderátorka
Text:--Kladno se definitivně zbavuje sociálně vyloučené lokality zvané Masokombinát. Vybydlená ubytovna po neplatičích je i s pozemkem na prodej. Místo bylo dlouho problematické. Nedávno se ale podařilo všechny obyvatele vystěhovat. Případní zájemci o koupi nemovitosti dostanou výhodnější cenu, pokud objekt zbourají, řekl primátor Dan Jiránek.

Dan JIRÁNEK, primátor Kladna
Text:--Tam je 300 korun za metr čtvereční pozemku, když se to rozhodnou zbořit a 600 korun za metr čtvereční, když tu budovu budou využívat a opravdu záleží na těch nabídkách. Já si tam umím představit administrativní budovu, umím si tam představit nějaké služby poskytované třeba pro tu jižní průmyslovou zónu, a to ať nabídnou nějací podnikatelé. A ten pozemek je tam docela velký, takže oni jsou to miliony řádově korun, který bysme za to měli obdržet a opravdu jedním z hlavních kritérií pro nás je i rychlost.

Pavla FÜLLSACKOVÁ, moderátorka
Text:--Další objekt, kde město vystěhovává problematické nájemníky, je v Rakovnické ulici v Kladně-Rozdělově. Tady by měl vzniknout dům pro seniory, pokud se na opravy podaří sehnat peníze.